W weekend 31 lipca – 1 sierpnia odbyła się coroczna impreza Dni Białogardu. Każdego roku przyciąga tysiące ludzi z całego powiatu. Wydarzenie trwa dwa dni i odbywa się w dwóch różnych lokalizacjach. Są występy, atrakcje, zabawy dla młodszych mieszkańców i wiele innych. To, co najważniejsze, to fakt, że w tym roku miasto obchodzi swoje 722 urodziny!

Jak w tym roku bawili się białogardzianie?

Dni Białogardu 2021 rozpoczęły się w sobotę 31 lipca o godzinie 15:00 na placu Stanisława Wyspiańskiego. Już pierwszego dnia na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Młodsze dzieci mogły nieodpłatnie szaleć na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Były liczne stoiska, na których można było zakupić różne rękodzieła i pamiątki, a także stanowiska gastronomiczne. Zorganizowano też różnorodne zabawy dla dzieci.

Bezsprzecznie największą atrakcją tego dnia był wodny tor przeszkód „Firefighter Combat Challenge” i „waterPARTY” – basen z kulami wodnymi oraz wiele zmagań i konkursów, a także bitwa na balony z wodą! Nie mogło także zabraknąć słynnego już „pianaPARTY” i pływania w ogromnych ilościach kolorowej piany. 

Następnego dnia nastąpiła zmiana lokalizacji na Park Orła Białego, a zabawa zaczęła się o tej samej godzinie co w poprzednim dniu. Po godzinie 16 odbyły się oficjalne urodziny miasta i poczęstunek uczestników tortem. Wieczorem o godzinie 19:00 odbył się koncert z hitami Angelika & Thomas Grotto.

Jakie jeszcze atrakcje czekały na mieszkańców?

Oczywiście, to nie wszystko, z czego można było skorzystać podczas Dni Białogardu 2021. Między innymi zorganizowano też festiwal kolorów, a na scenie przez cały weekend odbywały się pokazy artystyczne — wokalne, taneczne. Można było pojeździć konno. Chętnie mogli sprawić sobie brokatowe tatuaże i uczestniczyć w warsztatach konstrukcyjnych „Inspektor Gadżet”.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych urodzinach miasta Białogard. Należą się również specjalne podziękowania dla organizatorów całej imprezy — Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz miasto Białogard.